Sáňkařská dráha Smržovka

Led 23, 2022 | Lyže a běžky

sáňkařská dráha smržovka, chata horal, tipy na výlety v okolí tanvaldu

Hledáte skvělou zábavu pro zpestření vašeho zimního pobytu, která nadchne děti i dospělé? Sáňkařská dráha Smržovka je ta pravá volba! Přírodní a jediná v Jizerských horách, téměř 4 km dlouhá dráha s převýšením 316 m vám přinese nezapomenutelný zážitek!

Trasa

Trasa sáňkařské dráhy vede z vrcholu Černé Studnice k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Užít si můžete obecní a lesní cesty, rychlé i pohodové úseky. Na trase je jedno místo, o kterém byste měli vědět. Dráha se kříží s komunikací na rozcestí Berany – tam je lepší sestoupit. Místo je označené, je ale lepší o něm dopředu vědět.

Parkování

Zaparkovat můžete u lyžařského vleku Filip a využít taxislužby, která vás doveze na začátek dráhy. Taxi vás vyjde na cca 300 Kč a odvoz si můžete domluvit na telefonním čísle 602 286 280. Další variantou je vyjet autem na Horní Černou Studnici k chatě Granit, v tomto případě ale dávejte pozor na stav silnice a pokud nemáte 4×4, raději s sebou nezapomeňte vzít řetězy. Parkování na vrcholu Černé Studnice se nedoporučuje. Na FB stránce sáňkařské dráhy nebo na webu se můžete podívat na další případná doporučení.

Nemáte sáně? Nevadí!

Chcete se svézt, ale nevzali jste si své sáňky? V tom případě můžete využít půjčovny. K dispozici jsou klasicé turistické i exkluzivní sportovní sáně JK SPEED 127. Cena za půjčení saní je 200 Kč / 2 hod, příp. 300 Kč na celý den. Nezapomeňte si vzít také 500 Kč jako vratnou kauci za půjčení.

Máte dotaz k článku Sáňkařská dráha Smržovka?

Máte další tip nebo dotaz k článku? Dejte nám vědět!

Kam vyrazit na lyže

Kam vyrazit na lyže

Pokud přemýšlíte, zda budete mít kam vyrazit na lyže, nachystali jsme pro vás seznam ski areálů v okolí Chaty Horal,...

číst více